Благовірний князь Олег Брянський. Онук сповідника князя Михаїла Чернігівського (поч. XIV в.)

День пам’яті: 20 вересня / 3 жовтня святкується в день пам’яті його діда, благовірного князя Михаїла Чернігівського

Благовірний князь Олег Брянський. Онук сповідника князя Михаїла Чернігівського (поч. XIV в.)

Благовірний князь Олег Брянський був засновником давнього Петропавлівського монастиря м. Брянська. По смерті своєї батько, князь Чернігівський Роман Михайлович, залишив престол своєму синові Олегу, який у свою чергу поступився княжінням своєму братові Михайлу, а сам постригся в чернецтво і закінчив свої дні ієросхимонахом (наприкінці XIII або на початку XIV) і строгим подвижником у цьому монастирі. Він же був першим начальником його.

Мощі Святого Олега опочивали під спудом у Соборному Храмі цього монастиря. По благоговінню до священного князя Патріарх Нікон звів монастир на ступінь ставропігії. На місці дерев’яного Храму, де покоїлися мощі Благовірного Олега, був побудований кам’яний Храм на кошти знаменитих брянських купців Салових. Потім мощі були перенесені в Храм.
Під час смути невіруючих в 1930-31 рр. проти Руської Православної Церкви і наругою над святинями, іконами, святими мощами, по благословенню Його Високопреосвященства архієпископа Даниїла (Троїцького), мощі були взяті з гробниці і перепоховані під спудом Введенського Вівтаря Храму. На численні прохання прихожан і по архієрейському благословенню, отець Георгій Козловський почав досліджувати місце знаходження мощів Святого Благовірного князя Олега Брянського. За сприяння співробітників Управління Внутрішніх Справ, за допомогою пошукового приладу, який визначає порожнечі і метал в глибині землі, було визначено місце знаходження Святих мощів.

При розкопці земля виявилася рихлою і на глибині 1,5 м виявили порожнечу, в якій знаходилися мощі Святого Князя Олега і труна з платом.

10 серпня 1995 р., отцем Георгієм Козловським священиком Петропавлівського собору м. Брянська, були знайдені Мощі Святого Преподобного князя Олега Брянського.

Це радісна подія для православного світу!
Петропавлівський монастир в інших джерелах називається також Богоявленським, розташований він на горі над р. Десною, в Брянську.

Великі і дивні справи Твої, Господи,
Боже Вседержителю!
Праведні і істинні шляхи Твої.
Цар Святих! Слава Тобі, Господи!
Великому і Мудрому Твоєму Промислу!


Перейти до панелі інструментів