Відбулося паломництво Ніжинської єпархії до православних святинь Західної України

11 квітня 2018 р., у Середу Світлої седмиці, розпочалося паломництво Ніжинської єпархії до Свято-Успенської Почаївської Лаври та православних святинь Західної України. Цього дня з благословення Високопреосвященнішого Архієпископа Ніжинського і Прилуцького Климента понад 100 кліриків, монахів та біля 500 мирян Ніжинської єпархії вирушило автобусами до Києво-Печерської Лаври, де відбулася Божественна літургія, яку очолив Намісник Лаври Високопреосвященніший Митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні Високопреосвященнішого Архієпископа Ніжинського і Прилуцького Климента та численного духовенства.

Після одпусту літургії Архієпископ Климент вручив Митрополиту Павлу на згадку про спільне богослужіння ікону святителя Іоасафа Бєлгородського з проханням завжди підносити молитви за Ніжинську єпархію.

Богослужіння завершилося урочистою хресною ходою навколо Свято-Успенського собору обителі під дзвони Великої лаврської дзвіниці.

Після цього прочани відвідали лаврські печери, де вклонилися нетлінним мощам преподобних і богоносних отців Києво-Печерських, помолилися на могилі приснопам’ятного Блаженнішого Митрополита Володимира (Сабодана).

Цього ж дня паломники вирушили до Свято-Троїцького Корецького жіночого ставропігійного монастиря, розташованого в Рівненській області. Віряни змогли вклонитися святиням цієї обителі, серед яких найголовнішою є ікона Пресвятої Богородиці іменована “Споручниця грішних”.

Духовенство Ніжинської єпархії звершило пасхальну вечірню в соборному храмі обителі. Паломники покуштували монастирську трапезу, яку для них люб’язно приготували чорниці Корецького монастиря.

12 квітня 2018 р. у Четвер Світлої седмиці, ніжинські паломники молились у Свято-Богоявленському Кременецькому жіночому монастирі Тернопільської єпархії. Божественну літургію очолив Високопреосвященніший Митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій у співслужінні Високопреосвященнішого Архієпископа Ніжинського і Прилуцького Климента та духовенства Ніжинської єпархії.

Після урочистої пасхальної хресної ходи навколо обителі Владика Сергій звернувся до гостей монастиря зі словами духовної настанови і побажав прочанам Ангела Хранителя на шляху до Почаївської Лаври.

Цього ж дня прочани відвідали Свято-Духівський скит Почаївської Лаври та братське кладовище.

Увечері у Спасо-Преображенському соборі Свято-Успенської Почаївської Лаври духовенство Ніжинської єпархії разом з братією монастиря звершили урочисте пасхальне богослужіння і прославили Пресвяту Богородицю ради Її свята на честь ікони “Життєдайне Джерело”.

13 квітня 2018 р., у П’ятницю Світлої седмиці, Богослужіння у Свято-Успенській Почаївській Лаврі очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Його Блаженству співслужили Митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій, Митрополит Миколаївський та Очаківський Питирим, Намісник обителі Митрополит Почаївський Володимир, Архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент, ректор Почаївської духовної семінарії Єпископ Шумський Сeрафим, а також понад 100 священиків Ніжинської єпархії, духовенство обителі та гості у священному сані.

Після завершення літургії відбулося урочисте освячення води перед Стопою Божої Матeрі, яке, за традицією, відбувається у Світлу П’ятницю.

Усі паломники із Ніжинської єпархії вклонилися Чудотворній Почаївській іконі Пресвятої Богородиці та помолилися біля мощей преподобних Іова і Амфілохія Почаївських.

Цього ж дня паломницька група з Божою допомогою повернулася до своїх домівок.