У день обрітення мощей сщмч. Володимира Архієпископ Климент очолив богослужіння в Києво-Печерській Лаврі

27 червня 2018 р., у день обрітення мощей священномученика Володимира (Богоявленського), Митрополита Київського і Галицького, Високопреосвященніший Архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія очолив служіння Божественної літургії в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських Святої Успенської Києво-Печерської Лаври.

Його Високопреосвященству співслужили братія, викладачі Київських духовних шкіл та гості обителі у священному сані.

Після читання Святого Євангелія Архієпископ Климент звернувся до парафіян та численних прочан зі словом проповіді. Владика нагадав житіє священномученика Володимира, про обставини його життя до та після прийняття чернецтва і архієрейського сану. Перш ніж потрапити до Києва, священномученик Володимир звершував своє служіння на різних кафедрах, де йому довелося зіткнутися з різними неладами того часу. Потім він прибув провіщати слово істини в місто Київ.

“Святий священномученик явив приклад того, що, якщо потрібно вмерти за Церкву, то це не страшно, ‑ сказав Архієпископ Климент, ‑ тому що Господь закликав не боятися смерті, адже Отець Небесний дасть нам Царство. І сьогодні під час різноманітних випробувань і спокус для Церкви ми повинні на ваги нашої совісті покласти те, що пропонується світом, і те, що дає нам Господь. Погляньмо на мощі святого ‑ вони без слів проповідують, що потрібно обирати в цьому житті. Хіба священномученик Володимир не міг вибрати легкий шлях? Хіба він не міг піти і зійти з того хреста, котрий дав йому Господь? Усе можна було. Але він був віруючою людиною, і він знав, що це земне, а Царство Небесне ‑ це те, заради чого ми народилися, заради чого ми живемо і заради чого ми повинні померти”.

“Нині ми прославляємо святителя, цілуємо його святі мощі і просимо, щоб його молитвами Господь зміцнив нашу віру, щоб ми перед собою бачили уготоване Богом Царство, а не блага світу цього, щоб це Царство керувало нашим життям, направляло наш шлях”, ‑ сказав Архієрей.

“Ми ніколи не встояли б на цьому шляху, якби не приклад святих мучеників, якими так багата наша свята земля. Молитвами святого священномученика Володимира і всіх новомучеників і сповідників Церкви нашої Господь нехай дарує всім нам Царство, про яке так яскраво говорить нам Святе Письмо!” ‑ завершив Архієпископ Климент.

За богослужінням була піднесена сугуба молитва за мир в Україні.

Після завершення літургії відбувся хресний хід з мощами священномученика Володимира до Дальніх печер, де був відслужений молебень святому.

Мощі первомученика ХХ століття, Митрополита Київського Володимира (Богоявленського) покояться в Ближніх печерах Києво-Печерської Лаври. У 1918 р невідомі увірвалися до покоїв Митрополита Володимира, після знущань вивели його за стіни Лаври і по-звірячому вбили між валів Старої Печерської фортеці. Перед смертю Архіпастир підніс молитву і благословив своїх убивць зі словами: «Нехай Господь вас простить». Його мощі були знайдені в 1992 р і перенесені до Києво-Печерської Лаври.


Перейти до панелі інструментів