Духовні настанови архієпископа Климента для Ніжинської пастви (+відео)

Ми маємо звертати увагу не на томоси, не на ці безкінечні суперечки, хто перший, хто останній, хто має право, хто не має право, тому що Господь у Євангелії сказав дуже чітко: хто є першим і хто є останнім.

І перш за все це церкви і очільники церков, і ієрархи, і священики повинні являти собою приклад цього смирення. Служіння першості полягає якраз в тому, що перший і головний має служити і допомагати тим, хто є вже після нього.

Власне, нам потрібно перш над усе перейматися нашим спасінням. Завдання церкви – це не отримання автокефалії. Автокефалія – це один із можливих шляхів досягнення самого головного завдання церкви. А покликання церкви – це приведення людей до спасіння. Покликання церкви – це боротьба з гріхом. Покликання церкви – це навчання людей життю по Євангельським заповідям, по тим моральним настановам, які дав нам, залишив сам Господь Іісус Христос. Ось це – наше головне покликання.

Мені сьогодні надзвичайно сумно спостерігати, що вся місія Церкви в публічному просторі, в дискусіях, які ми спостерігаємо в засобах масової інформації, вся ця місія звелася лише до якогось банального протистояння, хто за томос, хто проти томосу. Але ж покликання і священнослужителів, і мирян, покликання Церкви зовсім в іншому. Нам потрібно не дати можливості обдурити себе в цьому духовному плані і звернутись прямою дорогою, яка веде нас до Христа, а не на узбіччя, яке абсолютно сумнівне в питаннях того, для чого ми існуємо на цій землі.


Перейти до панелі інструментів