Митрополит Каліст (Уер) розповів, чому не згоден з рішенням Патріарха Варфоломія по Україні (відео)
Митрополит Діоклійський Каліст (Уер), професор Оксфордського університету, президент ради директорів Інституту православних християнських досліджень в Кембриджі, почесний президент Православної асоціації богословських шкіл (Оксфорд, Великобританія) не згоден з рішенням Патріарха Варфоломія втрутитися в церковні справи в Україні, а виходом з ситуації, що склалася, називає всеправославне обговорення. Про це ієрарх Константинопольської Церкви сказав в своєму інтерв’ю для телеканалу «Інтер», повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
«Нинішня ситуація в Україні, на мою думку, дійсно дуже серйозна, і зачіпає не тільки православних християн України. Ця ситуація стосується всієї Православної Церкви», — підкреслив професор.
Він зазначив, що хоча «Константинопольський патріархат надав, як він стверджує, автокефалію Православній церкві України, однак її не визнає ані Москва, ані будь-які інші Православні Церкви».
«Жодна Православна Церква не підтримала Константинопольський патріархат», — звернув увагу митрополит Каліст.
Його Високопреосвященство нагадав, що Московський патріархат перервав євхаристійне спілкування з Константинопольським патріархатом.
«Ми, як Константинопольська сторона, ні з ким не переривали євхаристійного спілкування, проте ситуація залишається дуже серйозною, — продовжив владика. — Тому, на мою власну думку — не патріархату — з усією моєю глибокою повагою до патріарха Варфоломія, я не згоден з прийнятим ним рішенням».
Архіпастир пояснив свою позицію: «Для мене цілком зрозуміло, що більше трьохсот років Україна була частиною Руської Церкви — це історичний факт, минуле змінити ми не можемо».
Розмірковуючи далі над ситуацією, що склалася, архієрей поділився, що «глибоко стурбований застосуванням сили і переконаний, що не можна знаходити рішення через насильство і утиски».
«На мою думку, катастрофу і скандал може викликати, наприклад, насильницьке виселення ченців Києво-Печерської Лаври або Почаївського монастиря. Я сподіваюся і молюся, щоб такого не сталося», — зазначив він.
На його думку, виправити складне становище можна шляхом переговорів.
«У мене немає чіткого уявлення про те, як зробити наступний крок кращим, проте переконаний, що рішення потрібно шукати не через застосування сили, — сказав владика. — Потрібно покращувати ситуацію шляхом переговорів. Тому я сподіваюся, що обговорення проблем в Україні відбудеться на відкритому засіданні Православної Церкви».
Митрополит Каліст нагадав, що «Православну Церкву ми називаємо Церквою примирення, Соборною Церквою, а соборність означає – повага один до одного і вміння прислухатися один до одного».
«Тому поговорімо один з одним відверто, чесно і з любов’ю до Христа», — закликав він.