Відбулося паломництво Ніжинської єпархії до Святогірської Лаври (відео)
30 квітня 2019 р., у Вівторок Світлої седмиці, розпочалося паломництво Ніжинської єпархії до Свято-Успенської Святогірської Лаври та православних святинь Східної України. Цього дня з благословення Високопреосвященнішого Архієпископа Ніжинського і Прилуцького Климента 90 кліриків та монахів, 120 вихованців недільних шкіл та близько 450 мирян Ніжинської єпархії зібрались до Свято-Троїцького Густинського жіночого монастиря, де відбулася Божественна літургія, яку очолив Високопреосвященніший Архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент у співслужінні численного духовенства.
Саме з цієї обителі і розпочалося чергове пасхальне паломництво до Святогірськоі Лаври.
З нагоди паломництва до обителі була принесена чудотворна Борзнянська ікона Богородиці, яка супроводжувала прочан всі три доби їх духовної мандрівки.
Після Літургії прочани на чолі зі своїм Архіпастирем звершили молебень та вклонилися Густинській іконі Божої Матері, прохаючи у Пресвятої Одигітрії заступництва під час паломництва.
Цього ж дня паломники вирушили до Харкова, де відвідали Свято-Озерянський храм, щоб помолитись перед чудотворною Озерянською іконою Божої Матері. Після цього вони відвідали Благовіщенський кафедральний собор і вклонилися його святиням: мощам святителів Афанасія Лубенського, Мелетія Харківського та священномученика Олександра. Влалика Климент очолив пасхальний молебень під спів хору вихованців недільних шкіл. Також, паломники помолились за упокій відомого ієрарха – митрополита Никодима (Руснака) на місці його поховання.
1 травня 2019 р., у Середу Світлої седмиці, у соборному храмі Свято-Успенської Святогірської Лаври відбулася урочиста Божественна літургія, яку очолив Намісник монастиря Високопреосвященніший Митрополит Святогірський Арсеній у співслужінні Високопреосвященнішого Архієпископа Ніжинського і Прилуцького Климента, братії обителі у священному сані та духовенства Ніжинської єпархії.
Після читання Святого Євангелія Високопреосвященніший Архієпископ Климент звернувся до братії і гостей обителі зі словом проповіді.
За Літургією була піднесена сугуба молитва про мир в Україні та єдність Православної Церкви.
Наприкінці Божественної літургії відбулася пасхальна хресна хода навколо обителі, під час якої духовенство Ніжинської єпархії винесло чудотворну Борзнянську ікону Божої Матері.
Після завершення богослужіння Митрополит Арсеній зустрівся з Архієпископом Климентом, духовенством та паломниками Ніжинської єпархії, висловивши подяку за візит до Святогірської Лаври. Владика Арсеній вручив кожному пам’ятний подарунок і благословив Святогірською іконою Пресвятої Богородиці. Високопреосвященніший Архієпископ Климент, у свою чергу, висловив подяку наміснику і братії Святогірської обителі за теплий прийом і передав у пам’ять про відвідини Святих Гір образ преподобної Смарагди, сповідниці Ніжинської.
Потім лаврські екскурсоводи ознайомили духовенство та парафіян Ніжинської єпархії зі святинями та визначними пам’ятками обителі.
Цього ж дня ввечері відбулося уставне пасхальне богослужіння з полієлеєм з нагоди дня пам’яті преподобного Германа Святогірського, яке очолив Намісник монастиря Високопреосвященніший Митрополит Святогірський Арсеній у співслужінні Високопреосвященнішого Архієпископа Ніжинського і Прилуцького Климента та понад 100 представників духовенства. Преподобний Герман родом з Ніжина і його духовне становлення відбулося завдяки настановам монахинь Ніжинського Введенського монастиря. У центрі храму був поставлений ковчег із його святими мощами.
Преподобний Герман (Григорій Іванович Кліца), який 31 рік на посаді настоятеля керував Святогірською обителлю, походив з багатого купецького роду ніжинських греків. Як розповідається в його житії, «народився Григорій у 1816 року в місті Ніжині. У дитинстві був слабким хлопчиком, часто хворів лихоманкою. Мати лікувала його, але ніякі ліки не допомагали, так що вона вже чекала смерті свого сина і сильно горювала. Одного разу, коли Григорій з матір’ю молилися на службі в розташованому неподалік від їхнього будинку Введенському жіночому монастирі, місцева прозорлива стариця, схимонахиня Марія, втішила мати, сказавши, що син її не помре, а буде молитовником за неї і весь їхній рід. Прозорливе слово схимонахині виповнилося: вже вдома Григорій почав міцнішати і видужувати. Після остаточного одужання він був відданий матір’ю в Ніжинське грецьке училище, з якого перейшов на навчання до Ніжинського ліцею князя Безбородька».
Фотоальбом
2 травня 2019 р., у Четвер Світлої седмиці, день пам’яті преподобного Германа Святогірського, у соборному храмі Свято-Успенської Святогірської Лаври відбулася урочиста Божественна літургія, яку очолив Намісник монастиря Високопреосвященніший Митрополит Святогірський Арсеній у співслужінні Високопреосвященнішого Архієпископа Ніжинського і Прилуцького Климента, братії обителі у священному сані та чисельного духовенства Ніжинської єпархії.
Після читання Євангелія Митрополит Арсеній виголосив проповідь, присвячену пам’яті преподобного Германа, настоятеля Святогірської пустині з 1859 по 1890 рр.
Наприкінці Божественної літургії відбулася пасхальна хресна хода навколо обителі.
Фотоальбом
Після завершення богослужіння Митрополит Арсеній передав Архієпископу Клименту ікону преподобного Германа Святогірського, написану в іконописній майстерні Святогірської Лаври, з побажанням, щоб ця ікона знаходилася в Ніжинському Введенському жіночому монастирі, з яким було тісно пов’язане життя угодника Божого.
Після запропонованої всім гостям обителі трапези Митрополит Арсеній зустрівся з молоддю, яка приїхала у складі паломницької групи з Ніжинської єпархії. Кожен з юних паломників отримав з рук Владики-намісника шоколадку і благословення в дорогу.
Цього ж дня паломницька група відвідала Вознесенський кафедральний собор міста Ізюм Харківської області, де вклонилася Чудотворному образу Піщанської Божої Матері, явлення якої пов’язане з ім’ям святителя Іоасафа Бєлгородського. Також прочани відвідали монастир на честь Піщанськоі ікони і цілюще джерело, яке знаходиться в обителі.
Того ж дня з Божою допомогою паломники повернулася до своїх домівок.
Фотоальбом
За матеріалами сайту Свято-Успенської Святогірської лаври