На Афоні подвизалися шість вихідців з малої Батьківщини преподобного Лаврентія Чернігівського

На своїй сторінці у Facebook директор Міжнародного інституту афонської спадщини в Україні Сергій Шумило анонсував своє нове дослідження про зв’язки преподобного Лаврентія Чернігівського з Афоном та його допити в НКВС.

Історику вдалося знайти в Державному архіві Чернігівської області оригінал листа преподобного Лаврентія з Афону до Чернігова від 25 травня 1909 р., а також слідчу справу з його допитами в НКВС від 19 вересня 1936 р. В останніх документах розкривається справжній образ святості подвижника, який на допитах відповідав як і належить справжньому ченцеві, відмовившись давати на когось доноси чи наклепи. В НКВС йому інкримінували провідну участь в антисовєтській підпільній організації на Чернігівщині, але довести так і не змогли.

Крім цього Сергій Шумило дає посилання на лист ієромонаха Лаврентія (Проскури) та афонського ієродиякона Магистріана (Бугайова) про поїздку у с. Карильське Коропського району у вересні – жовтні 1926 р. Цікавим виявився той факт, що на Афоні тільки в Пантелеймонівському монастирі подвизалися ченцями шість мешканців с. Карильське, звідки був родом преподобний Лаврентій, і який теж хотів лишитись назавжди на Афоні, але доля розпорядилася, щоб він ніс сповідницьке служіння в Чернігові в найважчі роки комуністичних гонінь на віру.


Перейти до панелі інструментів