Високопреосвященніший Митрополит Климент очолив прес-конференцію на тему: “Звернення віруючих УПЦ до влади: дискримінаційні закони та утиски” (відео)

1 квітня 2021 року в прес-центрі інформаційного агентства “Українські Новини” під головуванням Голови Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ Високопреосвященнішого Митрополита Ніжинського і Прилуцького Климента відбулася прес-конференція на тему: “Звернення віруючих УПЦ до влади: дискримінаційні закони та утиски”.

Прес-конференцію присвячено зверненню вірян Української Православної Церкви з усіх регіонів України до української влади з приводу продовження ескалації релігійних конфліктів, спровокованої прийняттям Верховною Радою України законів, які не відповідають Конституції України, і реалізація яких призводить до порушення фундаментальних прав на свободу совісті та релігійних переконань для мільйонів громадян нашої держави.

Як повідомив Митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, на сьогодні близько 10-ти законопроектів подано у Верховну Раду, які так чи інакше порушують права віруючих України та суперечать її основному закону — Конституції. Зокрема, мова йде про Закони України № 2673-VIII та № 2662-VIII.

Владика нагадав, що ще в грудні минулого року Священний Синод УПЦ від імені всього єпископату, священиків і мирян звертався до влади, однак відповіді не отримав.

З цієї причини «віруючі взяли справу в свої руки», і в усіх єпархіях УПЦ було зібрано підписи під зверненнями з метою звернути увагу влади на факти дискримінації УПЦ і порушення Конституції України внаслідок прийняття антицерковних законів.

Звернення до Президента України Володимира Зеленського, Кабінету міністрів та інших інституцій влади підписали 1 мільйон 60 тисяч і 238 громадян України.

Голова Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ повідомив, що сьогодні віруючі УПЦ прийдуть до Офісу президента, щоб особисто передати коробки зі зверненнями, оскільки на листи, передані поштою влада не відреагувала.

«І фізичне насильство, і моральний тиск на релігійні громади УПЦ на всіх теренах України — це все називається “переходами”, це все називається “створенням єдиної Церкви”. Такий абсурд ми сьогодні спостерігаємо. Ці явища стали можливими лише тому, що були прийняті закони, якими надаються преференції певній конфесії, а водночас релігійні громади УПЦ позбавлені сьогодні можливості звершувати свою діяльність у нашому суспільстві», – зауважив Митрополит Климент.

Також Владика зазначив, що подібні випадки стають більш інтенсивними напередодні та під час передвиборчих кампаній: «коли певні політичні сили просто грають на релігійному факторі».

Окрім того, на переконання ієрарха УПЦ, сьогодні ще одним фактором, який сприяє поглибленню розколу в Україні, є ймовірний приїзд Константинопольського патріарха Варфоломія.

«Вочевидь ми спостерігаємо, що є бажання створити видимість або певну статистику, що процеси, розпочаті патріархом Варфоломієм та П. Порошенком, не зупинилися та мають своє продовження», — сказав архіпастир і послався на думку експертів, які передбачають посилення тиску на УПЦ, у тому числі на законодавчому рівні, ближче до часу прибуття Константинопольського патріарха в Україну.

Завершуючи брифінг, Митрополит Климент підсумував: «Наша зустріч сьогодні  – це спроба ще раз зруйнувати той інформаційний вакуум, який штучно створюється, штучно замовчуються всі випадки порушення фундаментальних прав громадян України. І тому ми закликаємо засоби масової інформації звертати увагу на наявну ситуацію».

Владика також наголосив, що попри те, що влада допоки ігнорувала звернення віруючих громадян, «ми повинні зробити все, щоб голос наших громадян був почутий», і для цього є багато конституційних, законних можливостей.

«Ці понад мільйон підписів, який ви сьогодні тут бачите, – це насправді невелика частина представництва тих громадян, які є вірними Української Православної Церкви і живуть на всіх теренах нашої України, — підсумував Голова Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ. — Звичайно, що представників Української Православної Церкви є набагато більше. Вони є законними громадянами, тими людьми, які обирають цю владу. Тому вона повинна слухати їх і чути їх законні вимоги».


Перейти до панелі інструментів