У день пам’яті преподобного Феодосія Печерського Митрополит Климент співслужив Божественну літургію Предстоятелю УПЦ

27 серпня 2021 року, у день перенесення мощей преподобного Феодосія Печерського, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію в Успенському соборі Успенської Києво-Печерської лаври.

Предстоятелю співслужили намісник Лаври Митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ Митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, Митрополит Львівський і Галицький Філарет, голова Інформаційно-просвітницького відділу та Учбового комітету при Священному Синоді Української Православної Церкви Митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, Митрополит Віницький і Барський Варсонофій, Архієпископ Конотопський і Глухівський Роман, Архієпископ Фастівський Даміан, Єпископ Баришівський Віктор, Єпископ Білогородський Сильвестр, Єпископ Петропавлівський Андрій, Єпископ Бородянський Марк, Єпископ Бишівський Кирил, духовенство обителі та гості у священному сані.

Після читання Святого Євангелія Блаженніший Владика звернувся до пастви зі словом проповіді. Архіпастир розповів вірянам про подвиг преподобного Феодосія, ігумена Печерського. Особливу увагу Предстоятель звернув на виняткове смирення святого та закликав паству також навчатися цій чесноті.

За богослужінням були піднесені сугубі молитви про припинення епідемії коронавірусу, про допомогу Божу лікарям та одужання хворих.

Після заамвонної молитви священнослужителі звершили чин славлення. Предстоятель прочитав молитву преподобному Феодосію Печерському перед іконою святого. Після відпусту Блаженніший Владика привітав вірян зі святом та благословив усіх.

Напередодні свята Високопреосвященніший Митрополит Климент співслужив Блаженнішому Митрополиту Онуфрію всенічне бдіння в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври.

За інформацією Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ


Перейти до панелі інструментів