Успіння Пресвятої Богородиці (відео)

28 серпня 2021 р., в день свята Успіння Пресвятої Богородиці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію та архієрейську хіротонію в Успенському соборі Святої Успенської Києво-Печерської Лаври.

За богослужінням відбулась хіротонія архімандрита Агафона (Опанасенка) у Єпископа Коктебельського, вікарія Феодосійської єпархії. Нового архієрея обрав для цього служіння Священний Синод Української Православної Церкви на останньому засіданні 17 серпня 2021 року.

Його Блаженству співслужили Митрополит Донецький і Маріупольський Іларіон, Митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ Митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, Митрополит Львівський і Галицький Філарет, голова Інформаційно-просвітницького відділу та Учбового комітету при Священному Синоді Української Православної Церкви Митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, Архієпископ Путивльський Антоній, Архієпископ Фастівський Даміан, Єпископ Баришівський Віктор, Єпископ Білогородський Сильвестр, Єпископ Переяслав-Хмельницький Діонісій, Єпископ Петропавлівський Андрій, Єпископ Згурівський Амвросій, Єпископ Вишневський Спиридон, Єпископ Ірпінський Лавр, Єпископ Бородянський Марк, Єпископ Бишівський Кирил, Єпископ Коктебельський Агафон та духовенство Києво-Печерської Лаври.

Після читання Святого Євангелія Блаженніший Владика звернувся до вірян зі словом проповіді. Архіпастир розповів пастві церковне передання про Успіння Божої Матері.

За богослужінням були піднесені посилені молитви про припинення епідемії коронавірусу та про лікарів, які ведуть боротьбу за життя і здоров’я хворих.

На завершення богослужіння Предстоятель звернувся до Єпископа Коктебельського Агафона зі Словом і вручив йому архієрейський жезл.

Після Божественної літургії священнослужителі та миряни на чолі з Предстоятелем звершили хресний хід до Ближніх печер Києво-Печерскої Лаври.

Напередодні свята Високопреосвященніший Митрополит Климент співслужив Блаженнішому Митрополиту Онуфрію всенічне бдіння в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври.

За матеріалами сайту Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ

 


Перейти до панелі інструментів